MÖÖBLI EKSPLUATATSIOONIREEGLID

  • Mööblit kasutatakse ruumides, mille temperatuur on +10…+35 C° ja suhteline niiskustase 45-70%
  •  Mööblit tuleb hoida veega kokkupuutumise eest. Mööblile sattunud vesi tuleb koheselt ära kuivatada. Vältida tuleb vee sattumist detailide ühenduskohtadesse. Mööbel paigutatakse küttekehadest vähemalt 50 – 70 cm kaugusele.
  • Mööblile ei tohiks asetada palavaid, soojusisolatsioonikihita esemeid. Kõiki mööbliesemete pindu tuleb kaitsta löökide eest kõvade esemetega, et vältida kriimustuste, löögijälgede ja pragude tekkimist. Mööbliesemete väliskülgi tuleb kaitsta pikaajalise kuuma ohuga kokkupuutumise eest, valgustid tuleks asetada mööbliesemetest vähemalt 10 cm kaugusele. Tuleb vältida mööbliesemete kokkupuutumist kõrgemate kui 80C° temperatuuridega.
  • Mööblieseme kasutamise käigus on võimalik selle kinnitusgarnituuri nõrgenemine – vajadusel tuleb kruvisid, puidukruvisid, polte ja mutreid kõvemini kinni keerata.
  • Tolm eemaldatakse mööblilt kuiva pehmest kangast (flanellist, plüüsist) lapiga. Poleeritud (ja mittepoleeritud) pindade puhastamiseks erinevat tüüpi mustusest, Napujälgedest jm, kasutatakse pirituslahust või spetsiaalseid „Polürool”-tüüpi mööblipuhastusvahendeid. Kasutada võib ka väikeses koguses seebilahust, kuid seejärel tuleb mööbliese kindlasti pehme lapiga kuivaks pühkida.
  • Mööbli puhastamiseks ei tohi kasutada puhastusvahendeid, mis sisaldavad abrasiivseid aineid.
  • Klaasuste, -riiulite või peeglitega toodete ekspluateerimisel tuleb tingimata meeles pidada, et mõranenud klaastoote ja peegli käitlemisega kaasneb traumaoht. Mõrade ilmnemisel tuleb kahjustunud klaasdetail või peegel koheselt välja vahetada. Klaasriiuleid ei tohi koormata raskema kui 7 kg koormusega riiuli kohta. Peegel- ja Klaaspindu soovitatakse puhastada spetsiaalsete puhastusvahenditega.
  • Köögikapi tööpinnale sattunud vesi tuleb koheselt ära kuivatada; vältige vee valgumist kokkupuutekohtadesse teiste köögi sisustuselementidega (sektsiooniga, kraanikausiga jm) ning köögikapi servadesse. Tuleb vältida tööpinna pikaajalist (enam kui 5 min) kokkupuutumist kuumade (100°-150° C) esemetega. Kuumade (üle 150°C temperatuuriga) esemete asetamine tööpinnale on lubamatu. Kuumade esemete jaoks kasutage kuumaalust. Ärge astuge köögikapi tööpinnale välisjalatsites. Toiduainete tükeldamisel kasutage tööpinna kaitseks lõikelauda. Vaatamata sellele, et pindmised kriimustused ei mõjuta kasutusomadusi, tuleks tööpinna välimuse säilitamiseks neid vältida. Nõrgad happe- ja leelislahused (kuni 10%-lised), juuksevärvid, limid, lakid, lahustid, vesinikülihapend ja kaaliumpermanganaadi lahus tuleb tööpinnale sattumisel 10-15 minuti jooksul niske lapiga eemaldada ning seejarel pind kuivatada. Vastasel korral tekivad suure töenäosusega püsivad plekid. Kangemad orgaaniliste ja mitteorgaaniliste hapete lahused (üle 10%-lised) tuleb tööpinnalt pühkid viivitamatult – isegi lühiajaline kokkupuude tööpinnaga võib põhjustada selle tuhmumise.
  • Köögimööbli koosseisus tuleks kasutada ainult spetsiaalset, mööbliesemete sisse paigaldatud köögitehnikat. Tavalise eraldiseisva köögitehnika kasutamisel garantii köögimööblile ja tööpindadele ei laiene. Köögitehnika kasutamisel pidage kinni paigaldamis- ja kasutusjuhenditest. Köögitehnika ebaõigel paigaldamisel ja kasutamisel garantii köögimööblile ja tööpindadele ei laiene.
  •  Vältida mustuse (tolmu, karvade jms) sattumist köögikapiuste hingede vahele – soovitatakse regulaarset puhastamist tolmuimeja abil.
  •   Garantii laieneb kõikidele neile mööbliesemete puudustele, mis on põhjustatud tootmis- voi materjalidefektidest.
  • Garantii mööbliesemetele ei laiene, kui on piisavalt alust kinnitada, et mööbliesemete või nende välispindade defektid on tekkinud ekspluatatsioonireeglite rikkumise tulemusel.
  • Garantii mööbliesemetele ei laiene ka juhul, kui neid on kasutatud mittesihipärasel otstarbel.

Lugupidamisega,
Mööbel Ja Kodu